Αναπαραγωγή H αναπαραγωγη των budgies μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης evans
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πως να ελέγξω δεν λέει να φύγει θελω να καθαρίσω γέμισε η φωλιά ήλπιζα να καθάριζα σήμερα μιας και αυριο παω Αθήνα τη φροντίδα τους την αναλαμβάνει η μανα μου που ξέρει τι να κάνει τις εχω εξηγήσει απλά να δίνει την αυγοτροφη να βάζει σπόρους και να αλλάζει νερο και τις ειπα αν δει τι θηλυκια εξω απο τη φωλια να την καθαρίσει
 
Να της δείξεις και πως να μπαίνει στο φόρουμ γιατί μάλλον θα μας χρειαστεί. Αχ αχ :)
Ναι καλα σιγα μην ασχοληθεί στη ζωη της ενα καναρίνι είχε ολο
και όλο! Της τα εχω πει αν δεν τα καθαρίσει δεν πειράζει δεν εχει φτάσει σε σημείο Απεγνωσμενης καθαριότητας αλλα σε κανα δυο τρεις μέρες πρέπει γιατί δεν θα χωράνε τα πουλιά σε λίγο!
 
5 μερες δεν ειχες πει οτι θα λειψεις; Εαν τα φροντηζει η μανα σου το διαστημα εκεινο θα πρεπει να της πεις πως να καθαρισει την φωλια και τι να προσεχει στην συμπεριφορα των πουλιων.
 
Πέντε μέρες θα ειμαι σίγουρα κάτω εχω εμπιστοσύνη στη μανα μου θα την καθαρίσει τη φωλιά αμα βρει την ευκαιρία!
 
Και λέγαμε οτι ημασταν μοναχοπαίδι πριν λιγο πηρα πρεφα και Ενα δεύτερο μπομπιρα και ειναι η μέρα με τη νύχτα με το αδερφάκι του το ενα τεράστιο σαν μπαλάκι που χοροπηδάει με κεφάλι και αλλο ούτε οδοντογλυφίδα (πρέπει να βγήκε χτες γιατί την ειδα να ψιλοδυσκολευεται η μάνα να σταθεί καλα)! Να δω ποτε θα καθαρίσω και θα τους αλλάξω φωλιά τώρα με το νεο μικρό σιγα μη φύγει η άλλη και εγω δεν βαζω το χερι μου μεσα στο στομα του λύκου για να την διώξω! Επίσης τωρα που ειδα τα μικρά το μεγαλύτερο έχει ή άσπρα ή κίτρινα μικρά φτερά θα δούμε τι θα μου βγει!

Χτες δεν ειπες οτι γεννηθηκε το 2ο μικρο; και εχεις μεσα και αυγα πιθανον γονιμα;
Σημερα χωριζεις τον αρσενικο σου λογο επιθετικης συμπεριφορας και αναγκαζεις το θηλυκο να προσεχει μονο του τα μωρα/αυγα και τον εαυτο του.
Καπακι πας να αναστατωσεις ξανα τη θηλυκια καθαριζοντας τη φωλια.
Αν στα παρατησει μην της ριξεις ευθυνες παντως...
 
Πολλά μπορούν να γίνουν σε 5 μέρες. Ειδικά τώρα που τα μικρά είναι 2 και έχουν από ότι φένεται, μεγάλη διαφορά μεγέθους πρέπει να τα επιβλέπει κάποιος που έχει μια εμπειρία. Γιατί δεν προτεινεις (σωστά το έγραψα;:D) στη μητέρα σου να μπαίνει και να μας ενημερώνει;
 
Οπότε λοιπόν σε κανα δυο μέρες θα γίνει καθάρισμα για να ηρεμήσει και να δώσει προσοχή στον εαυτό της και τα μικρά το μονο που θα γίνεται η τροφοδοσία

Μην ανησυχείς ελευθερία εκτός απο. Το. Οτι θα τη βάλω να τα ελέγχει τουλάχιστον μια φορά τη μέρα και θα περνώ και τηλέφωνο καθημερινά!
 
Μια χαρα σου 'ρχονται
rsz_20150706_125545.webp
Αυτο ειναι παιδι του πατερα του κιτρινο αλλα αντι για πρασινο φαινεται εχει μαυρα φυτρα στην πλατη
rsz_20150706_125452.webp
Αυτο εδω δεν ξερουμε σε ποιον μοιαζει (σορρυ τον μεσαιο ξεχασα να τον φωτογραφησω αλλα μαλλον θα γινει σαν τη μανα του διακρινω μαυρο στην πλατη)
Κουκλια:D😎
 
Τι κομματι θελετε για μουσικη υποκρουση;😎
Θα βγούμε off ...
Να υποθέσω πως είσαι της "κλασικής" μουσικής;
Αν ναι επιλέγεις ένα μόνος σου.
Αν όχι... Βλέπουμε το ρεπερτόριο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: evans
Back
Top