Ασθένειες Κοκκίδια στο πάροτλετ μου τον Τζιμάκο

Στην Κομοτηνή
[automerge]1561575026[/automerge]
Σε ευχαριστώ Γιώργο 🙂
Διάβασα το άρθρο και λέει ότι κύριο σύμπτωμα είναι η διάρροια... Η κουτσουλιά στη φωτο είναι μια χαρά... Απορώ 🙄
 
Διάβασα το άρθρο και λέει ότι κύριο σύμπτωμα είναι η διάρροια... Η κουτσουλιά στη φωτο είναι μια χαρά... Απορώ 🙄
Κι εγώ αλλά ποτέ δεν ξέρεις βρε Γιώργο... Τι να πω..
 
Περαστικα Βασω, στειλε δειγμα και απο το καναρινακι στο διαγνωστικο.

Δεν ειναι απαραιτητο να προερχεται απο το καναρινακι.
Αυτό θα κάνω Αντώνη! Έλεος όσο τα προσέχω τόσο παθαίνουν;
 
Περαστικά στον όμορφο. Συμβαίνουν αυτα μη στεναχωριέσαι, και πολλές φορές δεν έχουν να κάνουν με το αν τα προσέχουμε ή όχι. Γρήγορα να επανέλθετε στα φυσιολογικά σας.
 
Περαστικά στον όμορφο. Συμβαίνουν αυτα μη στεναχωριέσαι, και πολλές φορές δεν έχουν να κάνουν με το αν τα προσέχουμε ή όχι. Γρήγορα να επανέλθετε στα φυσιολογικά σας.
Ευχαριστούμε πολύ κ. Διονυση 🙂
[automerge]1561644870[/automerge]
Παιδιά παρακάτω είναι οι κουτσουλιές από το βράδυ ως το πρωί και αυτή πάνω στο χέρι μου είναι πριν λίγο στο χέρι μου πως τι εξηγείται;και δύο παρακάτω για να δείτε την όρεξη μας... IMG_20190627_171221-768x1365.jpg

IMG_20190627_171220-768x1365.jpg

IMG_20190627_163616-768x1365.jpgIMG_20190627_170549-768x1365.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Παιδιά βοήθεια. Ακούστε πως έχει η κατάσταση και περιμένω να με βοηθήσετε στο να βγάλω μια άκρη... 😢
Έστειλα δείγμα κουτσουλιές και οι εξετάσεις έδειξαν ότι ο Τζιμακος έχει κοκκιδια όμως ευχαριστώ από καρδιάς κάποια άτομα προσωπικά τα οποία θα αναφέρω αργότερα γιατί κάτι δεν μου καθόταν καλά και ξαναέστειλα αλλά υποτίθεται αλλού παπαγάλου
Η απάντηση την δεύτερη φορά είναι :Θα χρειαστεί αποπαρασιτωση και θεραπεία για τριχομοναδες για έξι ημέρες.


Μιας μέρας διαφορά οι κουτσουλιές...


Δεν θέλω να κατηγορήσω κανέναν, αλλά ευτυχώς που δεν ξεκίνησα φάρμακα.


Τι θα κάνατε στην θέση μου δεδομένων ότι είναι Σάββατο... Και ως συνήθως όλα μου συμβαίνουν Σαββατοκύριακο...
 
Όταν μου ειπες ότι έστειλες στο ίδιο και είπες ότι είναι αλλού παπαγάλου ήμουν σίγουρη ότι θα σου έδιναν διαφορετικα αποτελέσματα. Πες το καχυποψία, πες το διαίσθηση, δεν ξέρω...
Εγώ θα έστελνα σε αλλον πτηνιατρο στην Αθήνα, αν φυσικά υπήρχε η δυνατότητα.
 
Back
Top